Počet položek: 0 0,- CZK

Jak nakupovat

INVESTIČNÍ BRILIANTY

Drahokamy budou mít vždy stabilní hodnotu, nezávisle na hospodářských krizích, historických neklidech nebo poklesu cen cenných papírů nebo valutových kursů. Tvoří jakoby zvláštní, nezávislou měnu, která nezná státní hranice.

JEN DRAHÉ

Označení drahokam zasluhuje jen několik nejefektnějších minarálů, jako diamant, rubín, smaragd, safír, chrysoberyl, a drahý opál. Méně efektní kameny s menší tvrdostí a trválostí, se častěji vyskytují v přírodě a označujeme je jako polodrahokamy. Patří k nim především takové minerály, jako topas, granát, akvamarín, chrysolit, tyrkys, zirkon, turmalín, hyacint, spinel, ametyst, křišťál nebo monon.

Přestože vždy tvořily symbol vlády a moci, diamantová horečka začala nadobro terpvé v 19. století, a od tamté dobry trvá až dodnes. Velké diamanty jsou jedné z nejcennějších klenotů na světě. Největší diamant byl nalezen v roce 1905 v Republice Jižní Afriky a měl váhu 3106 karátů. Když byl potom rozdělen do 103 částí a obroušen, jeho největší část o váze 530,2 karátů byla zasazena do žezla britské králové. Jmenuje se Velká Hvězda Afriky (Cullian I).

NEJCENNĚJŠÍ

Diamant je bezpochyby král drahokamů. V řečtině jeho název znamenal „ nezničitelný”. Když se obrousí a vydobude z něj krása, stává se z něj briliant. Ten nejcennější drahý kámen je alotropická odrůda uhlí, která se vykrystalizovala v krychlové soustavě. Diamant je nejtvardší minerál v přírodě- 10 stupňů Moshe. Diamanty se zachovaly na světě již 3 miliardy roků, bráníce se přírodním sílám. Pod vlivem vysokých tlaků a teploty 1325 stupňů Celcia se tehdy proměnily v najúžasnější výtvor přírody, který nás bude oslňovat svým leskem až do konce světa.

INVESTICE DO DIAMANTŮ

V poslední době lze zaznamenat značné stoupání cen drahokamů. Míra zisku z investicí do drahokamů může být velmi vysoká nebo nízká, ale nikdy nepřinese ztrátu. Obroušené dimanaty mohou stát již od několika tisíc do několika desítek tisíc dolarů za karát. Hodnota drahokamů pořád stoupá, na to má vliv velká poptávka a malá nábidka. Plyne to z faktu, že počet přírodních diamantů je na světě omezen a kromě toho ne všechny se hodí pro nejlepší výbrus, který z nich tvoří briliant.

VYSOCE KVALITNÍ ALTERNATIVA

Výsledky tradičních kapitálovývch investic jsou stále více nejisté a světové trhy již dávno přestaly být stabliní. Právě tato nejistota před špatnou konjunkturou přispěla k tomu, že se začaly hledat alternativní formy investicí, mezi nimiž dimanty jsou nejlepší formou spoření. Je to skutečná lokace kapitálu místo chvilkové virtuální hodnoty, zapsané do rejstříků banek, které mohou ohlásit bankrot. Cena kamene záleží spíš na jeho vlastnostech a ne na situaci na trhu drahokamů.

Je nutné si však pamatovat, že drahokamy lze nabýt u specializovaných podniků. Jen koupě v takových místech nenese riziko podvodu, tím spíše, když ke kamenu je přiložen mezinárodní certifikát jednoho ze tří nejdůležitějšísch gammologických laboratoří (HRD, IGI, GIA). Certifikáty jsou uznávány na celém světě a nimi potvrzené brilianty dokážou být několikrát dražší než ty bez certifikátu. Infinity se snaží, aby kameny pro výrobu šperků měly nejvyšší kvalitu a jejich původ odpovídal požadavkům OSN (mají pocházet ze zemí bez válečných konliktů).

JAK HODNOTIT ?

Bezprostřední vliv na hodnotu opracovaných diamantů, čili briliantů, mají 4 následující činitelé: váha, ryzost, barva, výbrus- proto je anglicky označujeme 4C (carat, clarity, colour, cut). Čím je kámen větší, tim je cena za jednotku váhy karát vyšší (1ct= 200mg).  Z pohledu barev jsou diamanty tříděny do tříd D-Z. Nejdražší jsou bezbarevné (D-I), a žluté se označuje písmeny I-Z. Jejich ceny jsou dokonce několikrát nižší než těch bezbarvných. Lze potkat i další odstíny: modrý, zelený, růžový, bronzový a černý.

Diamant je nejřídší minerál v přírodě. Ty nejlepší pocházejí z Angoly, Namibie a Ruska. Surové diamanty jsou matné, bez lesku. Teprvé dobrý výbrus z nich vydobývá krásu, život, žár a oheň. Pouze nejlepší brusič dokáže dát diamantu takový tvar, aby světlo, které proníká do jeho vnitřku a odráží se od jeho stěn, mohlo vyzařovat cely svazek barevných paprsků, podobajících se duze.

 

SAFÍR

Safír je druh koruntu, kromě briliantu nejtvrdšího kamene v přírodě. Je nejčastěji modrý, ale můžeme se setkat také s kameny v různých dalších barvách, s výjimkou červené. Modrou barvu vděčí příměsi železa nebo titanu. V jeho některých odrůdách se vyskytuje jev asterismu, způsobený přítomností drobných inkluzí. Nejvíce se cení safíry chrpové barvy, zvané taky kašmírové safíry, které pocházejí z Kašmíru, Barmy a Thajska. Kameny ze Sri Lanky mají jasnější barvu, naopak austrálské jsou tmavší a mají často zelenavý odstín. Safírům se většinou dává briliantový nebo schůdkovitý výbrus. Pro zdůranění tmavších kamenů jsou používány ploché výbrusy. Hvězdicové safíry se brousí do tvaru kabošonu

RUBÍN

Rubín je druh koruntu. Jeho barvy jsou od svetlě červené až k fialově černé. U tohoto druhu drahého kamene se taky vyskytuje jev asterismu. Rubínům se dává stejné výbrusy jako safírům. Nejcennější jsou červené rubíny s lehkým modravým odstínem. Tato barva je typická pro barmské rubíny. Kameny ze Sri Lanky jsou zpravidla světlejší a mají hnědý odstín, způsobený příměsem chromu a železa. Rubíny se cení již ode dávna. Pěkné, velké kameny mohou být mnohem dražší než diamanty. Rubíny se vyskytují v Barmě, Sri Lance, Thajsku, Tanzanii a Afganistanu.

SMARAGD

Smaragd je zelený, nejcennější druh berylu. Jeho název je latinského původu, kde smaragdus znamená zelený. Kromě diamantu, safíru a rubínu je samragd jedním z nejtrvalších materiálů známých lidem. Je nejčastěji svetlě zelený nebo tmavě zelený, řidčeji trávově zelený. Barvu vděčí příměsi chromu a vanadu. Hodnota smaragdu závisí na kvalitě kamene, jeho pěkné barvě, dokonalé, nezkalené průhlednosti. Nejcennější jsou tmavě zelené smaragdy, bez žádných zkalení a popraskání. Velké, nezávadné kameny bývají cennější než diamanty. V minulosti smaragdy tvořily ozdobu královských pokladen. Provádějí se do druhu schůdkovitého výbrusu, zvaného smaragdovým, a taky briliantový, hvězdicový a smíšený. Do 19. století dominovaly kolumbijské smaragdy, pak byly nalezeny jejich poklady na Uralu, ve Spojených státech, v Rakousku, Jižní Africe, Indiích a Zimbabve.

ZLATÉ ŠPERKY

 

CO SE VYPLATÍ VĚDĚT?

Zlato je dost měkký kov, a proto se používájí jeho slitiny s dalšími kovy, napr. stříbrem, zinkem, medí, paladiem. Ony utrvrzují zlato, mění jeho zabarvení a vyhlazují povrch. Zlatnická ryzost se strojnou přesností podává informace o vztahu masy vzácného kovu k celkově mase slitiny. Np. zlato ryzosti 0,585 znamená, že v 1000 jednotkách masy této slitiny se nachází 585 jednotek ryzího zlata. Do začátku 20. století byla ryzost zlata vyjadřována většinou v karátech. Podle toho systému, zlato ryzosti 0,585 je 14-karátové. Podobně tomu, zlato ryzosti 0,750 je 18-karátové.. Ryzí zlato má teoreticky ryzost 1000/1000, ale kvůli tomu, že úplné očistění zlata není možné, je v praxi nejvyšší ryzost 0,999. Kov této ryzosti je považován za ryzí, 24- karátové zlato.

Barva zlata nemá žadný vliv na jeho cenu. Je to jen koloristický zákrok, který slouží k zvýšení barvicího příměsu k ostatním kovům ve slitině. np. v bílém zlatě je úměrně víc stříbra a paladia než medi. Najtypičtější barvy zlata jsou : žlutá, bílá, růžová a červená.

Podle platného práva, výrobky z platiny, zlata a stříbra, které se nabízí zákazníkům, musí mít puncovním úřadem vyražený vhodný punc. Jsou v něm obsaženy informace o druhu vzácného kovu, z kterého je produkt vyroben ( informuje o tom příslušný grafický symbol) a o ryzosti, čili obsahu vzácného kovu v 1000 jednotkách produktu.

 

Nejnižší zákonná Ryzost zlata ze kterého můžou být vyráběné a prodávané nové šperky na uzemy ČR je 14 k, (585/1000) , označení 9k značí nepovolenou ryzost, v podstatě se o zlato nejedná (otázka čistě rétorické povahy : jestli k výrobě luncheonmeatu použijeme 1ks kůň + 1 ks skřívan, výjde nám z toho skřívančo-koňský luncheonmeat ? :-)

tyto výrobky tedy nedoporučujeme kupovat (taky nedoporučujeme výrobky značeny 18 k , 750 či  Sterling silver 925 prodávané na Wish/Alibaba/aliexpres/ali-něco pokud je nám známo, ještě se nestalo aby se prodejce spletl a poslal výrobek z draheho kovu

 

 

Stříbro

CO SE VYPLATÍ VĚDĚT?

Stříbro je velmi plastický kov, trochu tvrdší než zlato, se zářícím leskem, dá se lehce leštit. Ze všech kovů má stříbro největší elektrickou vodivost. Ryzí stříbro má největší tepelnou vodivost, nejsvětlejší barvu a nejvyšší součintel odrážení světla. Bylo známé již ve starověku a po celá léta jej lidé cenili jako vzácný kov, užívali jako měnu a surovinu k výrobě šperků. Dodnes kraluje v zlatnickém umění, přijímajíc velmi fantizijní a neobvyklé tvary.

Jediná dostupná ryzost na našem trhu je ryzost 0,925, což znamená, že v 1000 gramech slitiny je 925 g ryzího stříbra. Díky své poměrně nízké ceně ve srovnání se zlatem nebo platinou je pořád nejpopularnější surovina k výrobě šperků. Kvůli svým vlastnostem přijímá nejrůznější tvary a dokonale se spojuje s rozmanitými korály, zirkony, barevnými kameny a emailem. Stříbrné šperky bez povrchové upravy začnou časem, v závislosti na skladování, povrchově oxidovat. (černají)  Může být taky zlaceno a rhodiováno.

Rhodiování se zakládá na povlečení daného kovu vrstvou rhodia. Rhodium se vyskytuje v přírodě velmi zřídka. Je to stříbrně šedivý vzácný kov, odolny vůči vodě, vzduchu a kyselinám, díky čemuž ním povlečené šperky dlouze zůstávají nezměněny. Zlato a stříbro se povláčí rhodiem pro zvýšení tvrdosti, intenzity lesku a odolnosti vůči atosférickým činitelům a taky pro zdůranění a udržení světlé běli bílého zlata. Bohužel po několika letech pravidelného nošení šperků se může rhodium stírat. V takovém případě je dobré nechat je povléct novou vrstvou tohoto vzácného kovou v renomované zlatnické dílně.

ZÁSNUBNÍ PRSTÝNEK

Římský zvyk darování zásnubního prstýnku jako záruka uzavření svazku manželského byl církví uznán a pak začátkem 13. století zpopularizován. Středověcí Italové při zásnoubení respektovali diamant jako symbol shody mezi mužem a ženou.

Ideálním zásnubním prstýnkem je jednokamenný prstýnek s briliantem. Tak zvaný chaton je klasický vzor takového prstýnku. Vyznačuje se jednoduchou, čistou formou a obsahuje jeden kámen libovolné váhy, který je umíštěn v jemném košíčku.

Ideální briliant v největší míře splňuje očekávání kupujícího nebo obdarované osoby. Důležitý je výběr vhodné charakteristiky kamene, založený na krytériích zásady 4C. „Zlatou cestou” mezi vahou kamene a jeho kvalitou jsou Brilianty s barvou H ( běl) a čistotou Si ( malé inkluze, které nelze vidět holým okem). V dané cenové skupině váha kamene je velká ve srovnání s průměrně vysokou kvalitou.

VELIKOSTI

Standardní velikosti prstenů zn.Staviori jsou v rozsahu 10 až 18 

POZOR! Pamatujte si, že měření domáckými způsoby je vždy orientační a nedá 100% jistoty výběru prstýnku vhodné velikosti. Jedinou jistou metodou je nechat měřit prst na zvláštní zlatnické měrce.

Infinity nabízí standardní velikosti prstýnků od 10 do 18, na tyto velikosti se také vztahuje uvedená cena.

Velikostní tabulka prstýnků

Ostatní velikosti vyrábíme na přání, jejichž termín realizace je do 14 pracovních dnů.

TYPICKÉ VELIKOSTI ŘETÍZKŮ A NÁRAMKŮ

V každém sortimentu šperků jsou nejtypičtější a nejžádanější velikosti. Jsou to tyto:
Dámský řetízek - délka 45cm ( také 42 a 50 cm)
Dámský náhrdelník - délka 42cm
Dámský náramek - délka 19cm ( také 18 a 21cm)
Pánský řetízek - délka 55cm ( také 50 a 60 cm)
Pánský náramek - délka 21-23cm

 

 

Délka řetízků

PuncCZ.jpg

 Punc PL.jpg

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace